Sākums
 
Par mums
Kontakti
Struktūra
 
Projekti
Šķirnes
Publikācijas
Zinātnieki praksei
 
Jaunumi
Pasākumi
 
Sēklu piedāvājums
Iepirkumi
 
Jautājumi/Atbildes
 
Lapas karte
 
Jaunumi Uz sākumu  Lapas karte  Drukāt 
 Saites
 [ Arhīvā - 66 ]
CATCH POLLUTION partneru sanāksme Ievietots:
08.08.2017.

10.augustā notika Interreg V-A Latvija–Lietuva Programmas 2014-2020 projekta CATCH POLLUTION  “Optimāli uztvērējaugu izmantošanas risinājumi pārrobežu upju- Venta un Lielupe-baseinu piesārņojuma mazināšanai“ partneru 2. sanāksme. Programmā paredzētas partneru atskaites par paveikto pirmajos četros mēnešos un par aktualitātēm turpmākajos divos mēnešos, kad noslēdzas projekta pirmais pārskata periods.

Šobrīd svarīgākais- izmēģinājumu laukos pēc ziemāju labību nokulšanas iesēt uztvērējaugus un izvietot lizimetrus slāpekļa savienojumu fiksēšanai. Par lizimetru iekārtošanu instruēja partneri no Aleksandra Stulginska universitātes profesora Vaclova Bogužas vadībā.  Pavisam kopā plānots ierīkot četrus izmēģinājumu laukus- 2 Latvijas teritorijā un 2 Lietuvas teritorijā, gan Ventas upes, gan Lielupes upes baseinā. Latvijā izmēģinājumi tiks demonstrēti oktobra pirmajā pusē, organizējot divus seminārus (viens Kurzemē- Stendē, otrs Zemgalē-Vecaucē), kuros tiks analizētas dažādu uztvērējaugu izmantošanas iespējas un sniegta iespēja iepazīties ar to audzēšanas tehnoloģijām.

Par projektu vairāk- šeit:http://www.arei.lv/lv/projekti/2017/optimali-uztverejaugu-izmantosanas-risinajumi-parrobezu-upju-venta-un-lielupe-baseinu
 

Seminārs- pākšaugu lauku diena Stendē Ievietots:
08.08.2017.

31.jūlijā AREI Stendes pētniecības centrā interesenti tika aicināti iepazīties ar ZM atbalstītā pētījumu projekta "Pākšaugi-alternatīva sojas izmantošanai proteīnbagātas spēkbarības ražošanā: audzēšanas agrotehniskais un ekonomiskais pamatojums Latvijas apstākļos" rezultātiem. Tajā par jaunākajiem pākšaugu pētījumiem stāstīja Dr.agr. Līvija Zariņa.

Attēli-šeit:http://www.arei.lv/lv/attelu-galerijas/2017-07-31/paksaugu-lauku-diena-stendes-petniecibas-centra
 

Programma- šeit:http://www.arei.lv/lv/notikumi/2017-02-15/paksaugu-dienas-stends-petniecibas-centra

LBLA Padomes sēde Priekuļu PC Ievietots:
08.08.2017.

18.jūlijā Priekuļu pētniecības centrā notika biedrības „Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija” Padomes sēde, un tajā vadošās pētnieces Dr. agr. Arta Kronberga, Dr.agr. Līvija Zariņa iepazīstinās arī ar Eiropas Savienības 7.Ietvara programmas projekta „Tauriņziežu audzēšanas veicināšana Eiropā proteīna nodrošināšanai pārtikā un lopbarībā ilgtspējīgas lauksaimniecības apstākļos” (EUROLEGUME ) un ERA-NET Core Organic PLUS projekta “Augu daudzveidība un nezāles” (PRODIVA ) pētījuma rezultātiem.


 [ Arhīvā - 66 ]

Atpakaļ Uz augšu
serveris.lv e-pasts
 Admin AREI Priekuļu pētniecības centrs
Zinātnes iela 2, Priekuļi, Priekuļu pagasts, Priekuļu novads LV4126     tel: 64130162, fakss: 64107217, e-pasts: arei@arei.lv